צו הפטר

שאיפתו של כל אזרח במדינת ישראל שהחל בתהליכי פשיטת רגל או הוצאה לפועל הינה לקבל צו הפטר. משמעותו של צו הפטר הינה מחיקה של כל החובות הישנים ומתן אפשרות להגיע לשיקום כלכלי. על מנת להגיע למצב זה על כל בעל חוב לעבור מספר שלבים שבסופם תישקל האפשרות לתת לו פטור מלא מכל החובות. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל יוכל ללוות אתכם מהצעד הראשון אל היעד ועד קבלת הצו.

מה זה צו הפטר

  • צו הפטר הינו למעשה צו הניתן על ידי בית משפט ובו הוא פוטר את החייב מכל חובותיו. בנוסף, הצו מספק לחייב הגנה משפטית מכל תביעה עתידית בגין חובות מהעבר. אך ישנם מספר מקרים בהם צו הפטר אינו חל:
    חובות שאינם נעשו בתום לב – כאשר בית המשפט עורך בירור ומגלה כי החובות נעשו בתום לב ללא כוונה תחילה יקבל החייב צו הפטר, אך במקרים בהם נערכת בדיקה ומתגלה כי החובות נעשו בכוונת זדון חובות ספציפיים אלו לא יקבלו צו הפטר.
  • קנסות – כל קנס שהתקבל, בין אם מדובר בקנסות מהרשות המקומית או קנסות על ידי המשטרה, לא ייכלל תחת צו ההפטר ועל בעל החוב לשלם אותם במלואם.
  • מזונות- כל חוב הקשור בענייני גירושין לא יוכל להיכלל תחת צו ההפטר ובעל החוב מחויב לשלם אותו במלואו. בין אם מדובר במזונות אישה ובין אם מדובר במזונות ילדים.

כיצד מתחילים בתהליך של צו הפטר

על מנת להגיע אל צו ההפטר המיוחל יש להתחיל בבדיקת זכאות ופתיחת תיק. בכדי שהבקשה שלכם לא תבוטל לאלתר ותעלם בין אלפי הבקשות המוגשות במהלך השנה, כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין אשר יגיש את הבקשה בצורה מסודרת ונכונה עם כל הטפסים הנדרשים לה. במשרד עורכי דין נמרוד חיים הראל תוכלו למצוא עורכי דין מומחים המכירים את הדרך לגרום לבקשה שלכם לבלוט באופן משמעותי. הצוות שלנו ילווה אתכם מרגע פתיחת התיק ועד הרגע בו תקבלו את צו ההפטר ותוכלו להתחיל את חייכם מחדש. אנו שמים לנגד עינינו את טובת הלקוח ומטרתנו העיקרית הינה לאפשר לכל אדם באשר הוא לחיות את חייו ללא עול המכביד על כתפיו.

הפטר בהוצאה לפעול

אחת מהאפשרויות העומדות בפניו של בעל חוב במדינת ישראל הינה הפטר בהוצאה לפועל. נקלעתם למצב בו החובות שלכם הולכים וצוברים תאוצה ואין לכם כל אפשרות לשלם אותם, אולי זה הזמן לבדוק את האפשרות של פתיחת תיק בהוצאה לפועל. בכל שנה נפתחים בישראל אלפי תיקים חדשים אשר מטרתם העיקרית הינה לאפשר לבעל החוב לחזור ולעמוד על רגליו. במידה והחלטתם להתחיל תהליך מעין זה, משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל ישמח לעמוד לשירותכם וללוות אתכם לכל אורך הדרך.

כיצד מקבלים הפטר בהוצאה לפועל

על מנת לקבל הפטר בהוצאה לפועל, ישנו תהליך אותו כל חייב צריך לעבור:

  • בשלב הראשון, על בעל החוב להגיש בקשה לקבלת הפטר בהוצאה לפועל. כל בקשה ובקשה נבדקת על ידי רשם ההוצאה לפועל אשר מחליט בסופו של דבר אם אכן בעל החוב נמצא עומד בתנאי הבקשה. רק לאחר מכן יפתח התיק.
  • בשלב השני שלאחר פתיחת התיק, ניתנת האפשרות לנושים להגיש בקשת ערעור על מחיקת החובות. על הבקשה להיות מוגשת תוך שלושה חודשים מרגע פתיחת התיק. במידה ואכן יגיע ערעור, הבקשה להפטר תיבדק מחדש או תידחה.
  • בשלב השלישי, במידה ולא הוגש ערעור או שהערעור נדחה, יחל דיון בבקשה ובדיקה האם אכן ישנה האפשרות או הזכאות למחיקת חובות מלאה. לשם כך יבדקו סך כל הכנסותיו של החייב, רכושו והאם קיימת בפניו האפשרות לעמוד בתשלומי החובות.
    לאחר שלושת השלבים הללו תתקבל ההחלטה האם אכן למחוק את סך כל החובות של החייב או לא.

הצעד הראשון לקבל הפטר בהוצאה לפועל

החיים שלנו יכולים להתהפך ברגע אחד, אין איש שידע מה יקרה מחר. לפעמים בכדי שנוכל להרים את הראש מעל המים אנו זקוקים לעזרה חיצונית, זה בדיוק מה שהפטר בהוצאה לפועל מספק לנו – עזרה. על מנת לצלוח את התהליך בצורה הקלה ביותר, תוכלו להיעזר בשרותיו של עורך דין. במשרד עורכי דין נמרוד חיים הראל תמצאו עורכי דין המתמחים בתחום זה כבר שנים רבות. דווקא כאשר מדובר בנושא כל כך משמעותי להמשך חייכם, חשוב שתבחרו את עורך הדין שיהיה שם בשבילכם בכל שנייה ורגע וילווה אתכם עד אשר תחזרו שוב לראות את האור.

הגבלת אחריות:

אין לראות במידע המובא באתר אינטרנט זה התייחסות למקרה מסוים ו/או לנסיבות ספציפיות.

המידע אינו בהכרח נכון, שלם ו/או מעודכן. המידע אינו מהווה ייעוץ משפטי לא במישרין ולא בעקיפין. מטרת האתר היא הצגת תחומי עיסוק המשרד ופועלו. ייעוץ משפטי יינתן אך ורק בהתייעצות ישירה עימנו ובהתאם לנוהלי המשרד.

חיפוש באתר

צרו קשר כעת ונוציא אתכם לדרך חדשה​

מאמרים שאולי יעניינו אותך

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות