עורך דין לגביית מזונות

גם לאחר סיום הדיונים בבית הדין או בית המשפט עדיין קיים צורך בעזרתו של עורך דין לגביית מזונות. פעמים רבות גם לאחר קבלת ההחלטה בכל נושא המזונות התשלום מתעכב מלהגיע. לא משנה מהן הסיבות, דבר זה אינו אמור לקרות. במידה והזמן עובר אך אין כל שינוי בדפוס התשלום, ניתן להיעזר בשרותיו של עורך דין על מנת למצוא את הפתרון הנכון. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל הינו הכתובת הנכונה עבורכם בכל בעיה מעין זאת.

פנייה אל עורך דין לגביית מזונות

במידה ותשלומי המזונות מתעכבים או לא משולמים, ישנן מספר דרכים בהן ניתן לקדם את הנושא. חשוב לציין כי הדרך היעילה ביותר הינה על ידי פנייה אל עורך דין לגביית מזונות, אשר יכול לטפל בנושא באופן מקצועי בדרכים הבאות:

  1. גבייה דרך ביטוח לאומי – כיוון שכל אם חד-הורית במדינת ישראל זכאית בקבלת מזונות עבור ילדיה, קיימת האפשרות לקבל מזונות דרך הביטוח לאומי – במידה ואכן בן הזוג לשעבר מסרב לשלם. לא תמיד ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי ולכן מוטב כי עורך הדין יגיש זאת.
  2. גבייה דרך הוצאה לפועל – במידה ולא נתקבלו תשלומים כלל במשך שלושה חודשים ברציפות, קיימת האפשרות לפתוח תיק בהוצאה לפועל על מנת לדרוש את גובה החוב.
  3. בקשה לקיום הגבלות – לאחר 21 יום מרגע הגשת הבקשה, ובמידה ולא מתקבלת כל תגובה מהצד השני, ניתן לדרוש הגבלות מסוימות על מנת לזרז את ההליכים. חלק מההגבלות כוללות צו עיכוב יציאה מהארץ, צו עיקול וכן בקשה להגבלת רישיון הנהיגה. במקרים נוספים ניתן לבקש אף צו מאסר ל-21 יום.

מדוע דווקא עורך דין לגביית מזונות

פעמים רבות אין מנוס מלפנות לעזרתו של עורך דין על מנת לקבל את השייך לנו. נשים רבות נתקלות בסיטואציה מעין זאת ללא כל יכולת למצוא פתרון. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל עוסק מספר רב של שנים במקרים אלו. צוות עורכי הדין שלנו יעמוד לרשותך לכל בקשה ויהיה שם על מנת ללוות אותך בדרך לפתרון המיוחל. הצוות שלנו מקצועי ובעל שנות ניסיון רבות בתחום, מה שמקל עליו לפעול בצורה הטובה ביותר.

עו”ד לגביית מזונות – החשיבות של ליווי מקצועי

כאשר הסכסוכים בין בני זוג גרושים אינם פוסקים לעיתים אין מנוס מלהיעזר בשירותיו של עו”ד לגביית מזונות. תחום הגירושים הינו אחד התחומים הרגישים ביותר כיוון שמדובר בנושא משפחתי הנושא  אינטריגות ואמוציות רבות, בייחוד בפן הכלכלי. פעמים רבות כאשר התשלומים לא מגיעים בזמן אין מנוס מלקבל עזרה חיצונית שתיישב את הסכסוך ותפתור את הבעיה. אם נתקלתם בקושי, משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל ישמח ליישב אותה עבורכם בדרך הנעימה ביותר.

מדוע צריך ליווי של עו”ד לגביית מזונות

לעיתים רבות, גם כאשר נראה כי כל הסכסוכים בין בני זוג לשעבר מיושבים בבית הדין או בבית המשפט, עדיין לא מגיע השקט המיוחל. כל שינוי קטן במהלך החיים יכול לגרור לוויכוחים נוספים שבאופן אוטומטי משפיעים על תשלומי המזונות. במקרים מעין אלו, כאשר נראה ששום שינוי לא עתיד לקרות, עו”ד לגביית מזונות יוכל לפתור את הבעיה במספר דרכים:

  1. גבייה באמצעות ביטוח לאומי – מכיוון שעל פי חוק כל אישה וילד במדינת ישראל זכאים לתשלום מזונות, עורך הדין יגיש בקשה אל הביטוח לאומי על מנת שתשלום המזונות יתקבל דרכם. חלק מהתשלום אכן יתקבל דרכם והשארית דרך הוצאה לפועל.
  2. מזונות דרך הוצאה לפועל – במידה ובמשך שלושה חודשים ברציפות לא התקבל תשלום מזונות, עורך הדין יפנה אל לשכת הוצאה לפועל בכדי לקדם את ההליכים ולדרוש את התשלום. במידה ותוך 21 יום לא יתקבל התשלום יחלו הליכי עיקול כנגד הנתבע.
  3. הטלת הגבלות – עורך הדין יכול לדרוש הטלת הגבלות על החייב עד אשר ישולם התשלום. למשל הגבלות בבנק או בהוצאת רישיון נהיגה.

עו”ד לגביית מזונות מטעם משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל

כל תחום הכולל בתוכו דיני משפחה הינו תחום רגיש מאוד ולכן יש לנהוג בו בזהירות ובעדינות. על מנת להגיע אל התוצאה המיוחלת וגם לשמור על רווחתם של הנוגעים בדבר רצוי לשכור את שירותיו של עורך דין אנושי, מקצועי ובעל ניסיון רב. צוות משרד עורכי הדין נמרוד חיים הראל עונה על כל הקריטריונים הללו. משרדנו עובד עם מיטב עורכי הדין שילוו אתכם ברגישות גבוהה וישמרו על כל זכויותיכם.

הגבלת אחריות:

אין לראות במידע המובא באתר אינטרנט זה התייחסות למקרה מסוים ו/או לנסיבות ספציפיות.

המידע אינו בהכרח נכון, שלם ו/או מעודכן. המידע אינו מהווה ייעוץ משפטי לא במישרין ולא בעקיפין. מטרת האתר היא הצגת תחומי עיסוק המשרד ופועלו. ייעוץ משפטי יינתן אך ורק בהתייעצות ישירה עימנו ובהתאם לנוהלי המשרד.

חיפוש באתר

צרו קשר כעת ונוציא אתכם לדרך חדשה​

מאמרים שאולי יעניינו אותך

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות