עורך דין הוצאה לפועל

בין תחומי התמחותנו אנו מעניקים הגנה על חייבים ובתוך כך ובין היתר, הגשת בקשה בטענת פרעתי, הגנה על דירת מגורים מפנוי כונס נכסים, ביטול הגבלות כגון: רישיון הנהיגה, בנקים, שיקים, כרטיסי אשראי, עיכוב יציאה מהארץ. טיפול בהסדרי חובות וצווי תשלומים, התנגדויות לביצוע שטר ו/או תובענות על סכום קצוב. איחוד תיקים, הכרזה על חייב כמוגבל באמצעים והפטר לחייב מוגבל בהתאם לתיקון 47 לחוק ההוצאה לפועל התשכ”ז-1967. כמו כן, ובנוסף, הגנה על חייבים במזונות, הסדרי חובות אל מול המוסד לביטוח לאומי במזונות, מחיקת חובות, הפחתת חובות, סגירת תיקים רדומים, ביטולי עיקולים על המשכורת ו/או חשבון העו”ש בבנק ו/או על כרטיסי האשראי ויו”ב.

בד בבד ניתנים שירותים שונים לזוכים מגוונים הכוללים בין היתר תאגידים, עמותות, שותפויות אנשים פרטיים וכיו”ב. כך למשל בתחומים שלהלן: גביית פסקי דין, גביית המחאות/שיקים, הטלת הגבלות על חייבים שלא משלמים את חובותיהם כגון: עיכוב יציאה מהארץ, איסור מלהחזיק ו/או לקבל רישיון נהיגה, איסור החזקת כרטיסי אשראי ו/או המחאות/שיקים, הגבלה מלייסד ו/או להיות בעל עניין בתאגיד וכן, הטלת עיקולי בנקים, משכורת, מקרקעין, מיטלטלין, רכב, עיקולי צד ג’ עפ”י צורך, ופינוי משוכר מדייר סרבן.

מערכת ההוצאה לפועל הינה גוף סטוטורי הפועלת כזרוע המבצעת של הרשות השופטת ומטרתה אכיפת חיובים הטמונים בפסקי דין, שטרות, תובענות-חוזים (בהתאם למגבלת החוק), שטרי משכון, משכנתאות ופינו מושכר (ביצוע בעין). תכלית ההוראות בחוק ההוצאה לפועל הינה לסייע לזוכה לגבות את חובו במהירות וביעילות, כאשר חובת החייב הינה למלא את חיוביו לפי פסק דין או כל מסמך אחר שווה ערך. עם זאת, המחוקק לא התעלם מהחייב שנדרש לבצע את פסק הדין. מערכת ההוצאה לפועל מחויבת עפ”י הדין לערוך איזונים בין זכויות ומצב החייב, לבין זכויותיו של הזוכה.

חשוב לדעת שמערכת ההוצאה לפועל פועלת במידה רבה באופן אוטונומי ממערכת בתי המשפט, אולם איננה מבצעת פעולות או אוכפת חיובים ביוזמתה (למעט המסלול המקוצר במזונות ו/או המסלול המהיר לחובות קטנים עד 25,000 ₪ נכון למועד כתיבת שורות אלו), אלא עפ”י בקשת זוכה בלבד. דהיינו, זוכה שאינו דורש באופן אקטיבי את הפעלת המערכת, לא יזכה לגבות את חובו במסגרתה. 

אישור לפתיחת חשבון בנק -עו”ש.

 אישור לפתיחת עוסק מורשה.

איחוד תיקים ייזום – 3% חודשי.

ביטול הגבלות.

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ.

 ביטול הגבלות על רישיון נהיגה.

ביטול הגבלת לקוח מוגבל מיוחד- שיקים וכרטיסי אשראי.

ביטול הגבלות על ייסוד תאגיד או בעל עניין בו.

 ביטול עיקול משכורת.

מחיקת חובות והסדרי חובות.

הסדרים מול רשויות וגופים ציבוריים.

הסדר נושים.

הסדרי חובות מול בנקים.

התנגדויות לביצוע שטר או תובענה.

בקשה בטענת פרעתי.

מתן צו לפתיחת הליכים ליחיד.

מתן צו לפתיחת הליכים לפירוק חברה.

הפטר מחובות – הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי. 

הוצאה לפועל – גביית חובות – גביית שיקים, גביית פסק

      דין גבייה כספית בהתאם להסכם / חוזה.

התנגדויות למתן צו לפתיחת הליכים כנגד יחיד.

התנגדויות למתן צו לפתיחת הליכים כנגד חברה.

הגשת תביעות חוב לנושים במסגרת הליכי חדלות פירעון

      ליחיד ולחברה.

הגשת תביעות חוב לחוב מזונות.

הגשת בקשה לקציבת מזונות לחייב בהליך חדלות פירעון.

הגשת בקשה למתן צו להקפאת הליכים כנגד חברה

 ותוכנית הבראה בטרם קריסה כלכלית.

 

עורך דין מזונות בהוצאה לפועל

נשים רבות נאלצות להיעזר במהלך חייהם בעזרתו של עורך דין מזונות בהוצאה לפועל. למרות שכל זוג היה רוצה לסיים את פרק הנישואים בחייו בצורה יפה ומכובדת הדבר לא תמיד מתאפשר, במיוחד בכל מה שנוגע לנושאים הכלכליים. במידה ונתקלת בבעיה מעין זאת, המזונות לא נכנסים בזמן או שבן הזוג לשעבר מחליט לשנות את סכום ההסכם ללא התראה מוקדמת, רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל ישמח לעמוד לשירותכן לכל בעיה מעין זאת.

הייחודיות של עורך דין מזונות בהוצאה לפועל

ההתמודדות מול בן זוג לשעבר אינה קלה כלל, והיא כוללת בתוכה רגשות רבים. זוהי הסיבה שתהליך מעין זה לא כדאי לעבור לבד ורצוי להיעזר בשרותיו של כוח חיצוני על מנת להתמודד עם התהליך הבירוקרטי והמתיש. עורך דין מזונות בהוצאה לפועל יכול לפעול במספר מישורים:

 • ביטוח לאומי – כל אם חד-הורית זכאית למזונות, בהתאם לזאת ובמידה ובן הזוג אינו משלם את המזונות האופציה החלופית היא תשלום דרך הביטוח הלאומי. לאחר הגשת בקשה רשמית קיימת האפשרות לקבל חלק מהסכום הנקבע בדין דרך הביטוח והחלק השני יגבה דרך הוצאה לפועל.
 • פתיחת תיק בהוצאה לפועל – במידה ובמהלך שלושה חודשים רצופים לא התקבל כל תשלום, ניתן לפתוח תיק בהוצאה לפועל. תחילה ישלח מכתב אזהרה ולאחר 21 ימים בהם לא התקבלה כל תגובה ניתנת האפשרות לפתוח בהליכים משפטיים והטלת הגבלות על בעל החוב. ההגבלות כוללות סעיפים שונים שמטרתם לזרז את בעל החוב לשלם את חובו.

שירותיו של עורך דין מזונות בהוצאה לפועל

כל ויכוח כלכלי הינו חוויה לא נעימה, בייחוד כאשר מדובר בשני אנשים אשר היו כל כך קרובים בעבר. אין ספק כי עורך דין טוב יוכל לעזור לעבור את התקופה הקשה הזאת בצורה המיטבית ביותר. עורך דין ייתן מענה לכל שאלה או בקשה שלכם, ידאג לכל זכויותיכן מהקטנות ביותר ועד המשמעויות. במשרד עורכי דין נמרוד חיים הראל תוכלו למצוא צוות מקצועי ואמין ובעל ניסיון רב בכל הקשור להוצאה לפועל בכלל ובמזונות בפרט. אנו נדאג ללוות אתכן אל עבר היעד המבוקש בצורה המדויקת ביותר.

עו”ד מזונות בהוצאה לפועל

כאשר ישנו חייב אשר אינו מעוניין לשלם את חוב המזונות שלו, קיימת האפשרות להיעזר בשרותיו של עו”ד מזונות בהוצאה לפועל. לצערנו קיימים חייבים רבים בישראל אשר אינם מוכנים לשלם את חובם ומשאירים נשים ואימהות רבות ללא הזכות הבסיסית שלהן. לשם כך ישנו מסלול ייחודי בהוצאה לפועל אשר עיקר פעילותו הינה למען גביית תשלומים אלה. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל הינו בעל ניסיון רב בתחום ההוצאה לפועל וייתן לכם מענה הולם.

הגשת בקשה על ידי עו”ד מזונות בהוצאה לפועל

על מנת להגיש בקשה אל הוצאה לפועל, תחילה צריך להתקיים כלל בסיסי והוא עיכוב התשלום במשך שלושה חודשים ברציפות. רק לאחר מכן ניתן להגיש בקשה לפתיחת תיק. על מנת לפתוח את התיק נדרשים מספר דברים:

 1. כתב התביעה או העתקו כאשר הוא חתום ומאושר על ידי בית המשפט.
 2. פסק הדין המקורי בו נקבע גובה סכום המזונות. במידה ואין מקורי יש אפשרות להשתמש בעותק נאמן למקור.
 3. כל הוצאה נוספת אשר קשורה אל פסק הדין ומצוינת בו יכולה להצטרף אל התביעה, לשם כך ישנו צורך בקבלות המציינות את גובה ההוצאות.
 4. צילום תעודת זהות כולל הספח של התובע.
 5. במידה ובמהלך התקופה האחרונה התובע קיבל מזונות דרך הביטוח לאומי יש צורך לצרף את כל המסמכים הרלוונטיים המעידים על קבלת התשלום.

רק לאחר צירופם של כל המסמכים ישנה האפשרות להגיש את הבקשה להוצאה לפועל. מרגע הגשת הבקשה יוצאת הודעת אזהרה לחייב המאפשרת לו להגיב במשך 21 ימים. במידה ולא מתקבלת כל תגובה, ניתן להתחיל לבקש הגבלות על בעל החוב.

תרומתו של עו”ד מזונות בהוצאה לפועל מקצועי

על מנת לנהל תיק מזונות בהוצאה לפועל בצורה החיונית ביותר, כדאי לפנות לעזרתו של עורך דין אשר מכיר את כל החוקים והפרטים הקטנים ביותר. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל יוכל ללוות אתכם בתהליך זה, לצוות שלנו יש ניסיון וידע רב בנושא הוצאה לפועל ובכלל בכל הקשור לענייני מזונות. הצוות שלנו ייתן מענה הולם לכל בקשה שלכם וימצה את זכויותיכם בצורה הטובה ביותר.

עורך דין מומחה למזונות בהוצאה לפועל

במידה ונתקלתם בקשיים בתשלומי המזונות עורך דין מומחה למזונות בהוצאה לפועל הינו הכתובת עבורכם. אימהות חד-הוריות רבות נתקלות פעמים רבות במהלך חייהן בבעיות בכל הנוגע לתשלומי המזונות. על מנת לפתור בעיות מעין אלו בקלות ובמהירות, עומדת בפניהן האפשרות להיעזר בשרותיו של עורך דין שיכול לפתור את הבעיה במספר דרכים מקובלות. משרד עורכי הדין נמרוד חיים הראל הינו מומחה בתחום זה ויעמוד לשירותכן בכל רגע נתון.

במה עוזר עורך דין מומחה למזונות בהוצאה לפועל

נשים רבות נתקלות בתופעה של הפסקת תשלומי המזונות, חוסר סדר בזמני התשלום או התעלמות מוחלטת של בן הזוג החייב בתשלום. על מנת ליצור סדר מחודש ולפתור את הבעיה, ניתן לפנות לעזרתו של עורך דין מומחה. הדרך העיקרית לדרישת הגבייה היא על ידי פנייה אל לשכת ההוצאה לפועל והיא פועלת כך:

 1. ניתן להגיש בקשה להוצאה לפועל רק לאחר שתשלומי המזונות אינם משולמים במשך שלושה חודשים ברציפות. לאחר שלושה חודשים ניתן לפתוח תיק.
 2. במידה ותוך 21 יום לא מתקבלת כל תשובה מהצד הנתבע ניתן להגיש בקשה למתן הגבלות. ישנן הגבלות אותן ניתן לדרוש כבר ברגע פתיחת התיק כגון הגבלה על רישיון הנהיגה וישנן כאלה אותן ניתן לדרוש רק לאחר 21 יום.
 3. הגבלות – עורך הדין יכול לבקש מלשכת ההוצאה לפועל הגבלות על הצד הנתבע על מנת לזרז את תהליך התשלום. חלק מההגבלות הינן מצו עיכוב יציאה מהארץ, צו עיקול על החשבון והן על מיטלטלין, עיכוב הרישיון וכן בקשה לצו מאסר של 21 יום.

ניהול תיק מזונות בהוצאה לפועל על ידי הצוות המקצועי של משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל

גביית כספים היא תמיד נושא רגיש וקשה בעיקר כאשר מדובר בכספי המזונות. נשים רבות מתמודדות עם תופעה זאת מידי חודש בחודשו. חשוב לזכור שנושא זה יכול להיפתר בקלות וללא משקעים רבים מידי אם רק נדע לבחור את העזרה המתאימה. משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל מונה צוות מקצועי בעל ותק וניסיון שנים רב בתחום המזונות וההוצאה לפועל. עורכי הדין שלנו ילוו אתכן ברגישות ואכפתיות ויתנו מענה לכל דרישה או בקשה שלכן עד לרגע המיוחל בו ההליך יסתיים.

עורך דין הוצאה לפועל מזונות – חשיבות קבלת סיוע מקצועי

נשים רבות נתקלות בקשיים בכל מה שקשור לתשלום המזונות. במצבים אלו מוטב להיעזר בשרותיו של עורך דין הוצאה לפועל מזונות. במקרים רבים גם כאשר מתקבלת החלטה ברורה מצד בית המשפט או בית הדין לגבי תשלומי המזונות התשלום עדיין לא מתקבל, דבר היוצר בעיות רבות. כל אישה במדינת ישראל זכאית לקבל תשלומי מזונות עבור ילדיה, במידה וזה לא קורה משרד עורכי דין נמרוד חיים הראל יוכל לעמוד לשירותכם על מנת להשיב את הסדר על כנו.

תפקידו של עורך דין הוצאה לפועל מזונות

במקרים רבים, גם לאחר פסיקת בית המשפט, תשלומי המזונות עדיין מתעכבים. במידה והתשלום אינו מתקבל במשך שלושה חודשים ברציפות קיימת האפשרות לפתוח כנגד החייב תיק בהוצאה לפועל על מנת לזרז את הליכי התשלום. במידה וגם לאחר פתיחת התיק התשלום לא מתקבל, תוכל לדרוש האישה התחלת הליכים כנגד החייב באמצעות:

 • עיקולים – במידה ולאחר 21 יום מרגע הגשת הבקשה התשלום עדיין לא התקבל ניתן לפתוח בקשה לעיקול רכושו של החייב. העיקול כולל מקרקעין, רכב, משכורת וכן חשבונות בנק.
 • הגבלת רישיון נהיגה – קיימת האפשרות להגביל את רישיון הנהיגה של החייב וכן לא לאפשר את הזכות לחדש אותו. בקשה זאת ניתן להגיש החל מרגע פתיחת התיק.
 • צו יציאה מהארץ – ניתן להגביל את האפשרות של בעל החוב לצאת מגבולות המדינה במידה וקיים חשש כי בעל החוב מתכוון לברוח.
 • צו מאסר – ישנם מקרים בהם במידה ולא מתקבל התשלום במהלך תקופת הזמן המקובלת ניתן לבקש הוצאת צו מאסר. תקופת המאסר הינה 21 יום.

שימוש בעזרה מקצועית מעורך דין הוצאה לפועל מזונות

על מנת להשיב את הסדר על כנו ועל מנת שכל אישה וילד יקבלו את הזכויות המגיעים להם רצוי להיעזר בשירותיו של עורך דין. עורך דין אשר מתמחה בתחום המזונות יודע לפרטי פרטים מהן הזכויות ומהן הדרכים הטובות ביותר על מנת ליישב את ההדורים. במשרד עורכי דין נמרוד חיים הראל תמצאו צוות מיומן ומוכשר בעל ניסיון רב בתחום הוצאה לפועל מזונות. אנו מלווים את קהל לקוחותינו החל מהשלבים הראשונים והמוקדמים ביותר של פתיחת התיק ועד לשלב קבלת התשלום המיוחל.

הגבלת אחריות:

אין לראות במידע המובא באתר אינטרנט זה התייחסות למקרה מסוים ו/או לנסיבות ספציפיות.

המידע אינו בהכרח נכון, שלם ו/או מעודכן. המידע אינו מהווה ייעוץ משפטי לא במישרין ולא בעקיפין. מטרת האתר היא הצגת תחומי עיסוק המשרד ופועלו. ייעוץ משפטי יינתן אך ורק בהתייעצות ישירה עימנו ובהתאם לנוהלי המשרד.

חיפוש באתר

צרו קשר כעת ונוציא אתכם לדרך חדשה​

מאמרים שאולי יעניינו אותך

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות