בנקאות נזיקין וביטוח

כחלק פעיל במערך הליטיגציה ניתנים שירותי ייעוץ ולווי משפטי גם בתחום הבנקאות הכוללים בין היתר, הגנה מפני תביעות בנקים לתשלום חיובים שונים, תביעות בנקים בשל הפרת הסכם ו/או נוהג בין הלקוח לבנק לרבות תובענות ייצוגיות במקרה שמדובר בנזק כספי זעום, ערעורים לביהמ”ש על החלטת בנק ישראל להטיל הגבלה על חשבון הבנק או הגבלה חמורה על אדם וכן עיכוב בהפעלת ההגבלה בפועל עד לבירור המשפטי בכתלי ביהמ”ש.

כמו כן, גם בתחומי הנזיקין והביטוח ניתן לקבל ייעוץ, לווי וייצוג כנגד חברות ביטוח המסרבות להכיר באירוע ביטוחי בהתאם לתנאי הפוליסה. נוסף לכך, משרדנו מטפל בתביעות נזקי גוף/רכוש כתוצאה מתאונות דרכים ו/או כתוצאה מרשלנות של צד ג’ שלא בהקשר עם תאונת דרכים.

לא אחת אנו נתקלים באירוע ביטוחי במהלך חיינו, הן בדרך ישירה של הפעלת פוליסת ביטוח והן בדרך עקיפה עקב נזק שנגרם לנו ע”י צד שני המפעיל את הפוליסה בחברת הביטוח מטעמו הנכנסת בנעלי המזיק. תביעות ביטוח בכלל ותביעות נזק בפרט כפופים לפקודת הנזיקין שעוסקת בחיובים לא רצוניים, בעקבות נזק שנגרם, זאת בניגוד לדיני החוזים למשל, העוסקים בחיובים רצוניים. ישנה שורה של מצבים בהם נגרם נזק לאדם, בין לגופו ובין לרכושו, ובגין הנזק מבקש אותו אדם פיצוי מהמזיק למשל: תאונות כגון: תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, תקיפה, לשון הרע, גניבת עין,  מטרד דוגמת רעש ו/או זיהום אוויר ועוד.

לפקודת הנזיקין שלושה חלקים: חלק ראשון העקרונות, חלק שני של כלליים לעניין הפיצויים – איך מחשבים, מי זכאי, מתי נותנים צו מניעה, מי זכאי לצו מניעה, וחלק שלישי העוולות – סעיפים שקובעים אחריות, כל עוולה והתנאים שלה. בכדי להטיל אחריות/חיוב כספי אנו נדרשים לשלושה תנאים מצטברים: 

1.נזק.

2. התנהגות עוולתית, המכונה בהגה המשפטית “אשם”/אחריות/רשלנות.

3. קשר סיבתי, בין אותה התנהגות לגרימת הנזק.

 

כל אלה מהווים בסיס איתן להגשת תביעה נזיקית ו/או ביטוחית לפי נסיבות המקרה ועל כל פרטיו.

השירותים הניתנים  בין היתר ע”י משרדנו:

הגנה מפני תביעות בנקים לתשלום חיובים שונים.

תביעות בנקים בשל הפרת הסכם ו/או נוהג בין הלקוח לבנק לרבות תובענות ייצוגיות במקרה שמדובר בנזק כספי זעום.

ערעורים לביהמ”ש על החלטת בנק ישראל להטיל הגבלה על חשבון הבנק או הגבלה חמורה על אדם או חברה.

עיכוב ביצוע הפעלת החלטת ההגבלה של בנק ישראל בפועל עד לבירור המשפטי בכתלי ביהמ”ש.

בקשה לקיום צוואות.

 תביעת כנגד חברות ביטוח המסרבות להכיר באירוע ביטוחי בהתאם לתנאי הפוליסה.

 תביעות נזקי גוף ורכוש כתוצאה מתאונות דרכים- פלת”ד.

תביעות נזיקין כתוצאה מרשלנות של צד ג’ שלא בהקשר עם תאונת דרכים.

הגבלת אחריות:

אין לראות במידע המובא באתר אינטרנט זה התייחסות למקרה מסוים ו/או לנסיבות ספציפיות.

המידע אינו בהכרח נכון, שלם ו/או מעודכן. המידע אינו מהווה ייעוץ משפטי לא במישרין ולא בעקיפין. מטרת האתר היא הצגת תחומי עיסוק המשרד ופועלו. ייעוץ משפטי יינתן אך ורק בהתייעצות ישירה עימנו ובהתאם לנוהלי המשרד.

חיפוש באתר

צרו קשר כעת ונוציא אתכם לדרך חדשה​

מאמרים שאולי יעניינו אותך

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות